Конкурс  пісні й строю

Міський конкурс проектів "Я - громадянин"

Виставка квітів "Україна — єдина!"

Посвята в козачата

Квест   

Акція «Підтримай солдата»

Учні 1-11 класів під керівництвом Чаплінської Мар’яни, голови комісії «Милосердя», провели збір теплих речей ( шкарпетки, рукавиці, білизна) для учасників Також учні 8-А класу плакат у підтримку воїнів-захисників. Зібрані речі було передано волонтерам для передачі учасникам АТО. Ми вас не забуваємо! Перемоги!

Зустріч з випускником Стефанцівим Любомиром — військовим 80-тої окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних сил України

Учні  нашої  школи  зустрілися зі своїм випускником, а нині військовим 80-тої окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних сил України - Стефанцівим  Любомиром. 21-річний Любомир  служить в зоні проведення АТО. Він закінчив  нашу школу в 2009-му, за покликом душі обрав собі професію військовослужбовця. «Мені дуже приємно, побувати в своїй рідній школі, відчувати дух патріотично налаштованих учнів», - каже хлопець.«Неоголошена війна – це загальноукраїнська біда. Ми не відступимо, бо  якщо це  зробимо, завтра будуть вони тут. А ми не можемо цього допустити», - наголошує військовий. Із зацікавленням школярі слухали  розповідь  Любомира. Дуже важко описати ті відчуття та емоції, які панували під час зустрічі. Затамувавши  подих, всі  присутні  слухали  вірші  учениці 10 кл.Ю.Лобурак.  А ″Лист солдату″,який  написала  учениця  11 кл. Тарасова Л.  слухати без сліз було неможливо.   Дух патріотизму переповнював, а вигуки «Слава Україні – Героям Слава» лунали безупинно. Юнаки та дівчата довго не відпускали воїна, фотографуючись з ним на пам’ять. Школярі передали Любомиру український прапор, розписаний  побажаннями дітей, який там, в зоні проведення АТО, нагадуватиме військовим, що їх чекають вдома. Ми бажали нашому  випускнику і   захисникам міцного здоров’я, витримки та віри в найкраще! ″Ми Вас любимо, підтримуємо, чекаємо і дякуємо за те, що Ви у нас є! ПОВЕРТАЙТЕСЯ ЖИВИМИ!!!″                                                                                  Макарчук  М. 6-А кл.


Інформаційна довідка по впровадженню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  «Сокіл» («Джура») в навчальні заклади України протягом 2014/2015 навчального року 

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра  «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах України у 2014/2015 навчальному році розпочинається
14 жовтня 2014 р. – у  День Українського козацтва і завершується у липні 2015 р. – таборуванням в рамках ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри. 


У 2014/2015 навчальному році в рамках виконання Програми Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура") проводяться:

-       заходи в навчальних закладах по всій Україні протягом року відповідно до річного плану роботи навчального закладу (з жовтня 2014 р. по липень 2015 р.);

-       таборування в рамках І (районного, міського) етапу гри  (у квітні-травні 2015 р.);

-       таборування в рамках II (обласного) етапу гри (у травні-червні 2015 р.).

-       таборування в рамках ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри (у серпні 2015 р.).

 

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра  «Сокіл» («Джура») проводиться Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Радою козацьких отаманів України, МБУ «Центр Національного Відродження» та ГО «Молодіжний Клуб Джура» за сприяння силових міністерств і відомств України.

Співорганізаторами Всеукраїнського збору «Джура-2014: Хортиця» виступили Міністерство молоді і спорту, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство культури, Національний заповідник «Хортиця», Запорізька обласна державна адміністрація, Товариство сприяння обороні України.
В організації та проведенні Всеукраїнського збору взяли участь волонтери від козацьких організацій, Всеукраїнського дитячо-юнацького товариства «Січ» Громадської дитячої козацької організації «Молода Січ», Всеукраїнської федерації «Спас» і від молодіжних патріотичних організацій: ВМГО «Спілка Української Молоді в Україні», ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», ГО «Молодіжний Клуб Джура».
Волонтери забезпечили діяльність табору, проведення змагань, осавульську службу, несення козацької служби, проведення виховних заходів з молоддю. У таборі було запроваджено козацьке самоврядування – діяла козацька старшина табору, яка забезпечувала виконання щоденної програми заходів.

Для покращення роботи з учасниками збору в цьому році вперше було організовано роботу впорядників в роях. До цієї справи було запрошено  волонтерами юнаків і дівчат, які вже пройшли декілька всеукраїнських таборів гри «Джура» і за віком вже не могли далі брати в них участь, але бажали продовжувати свою працю у грі. Для цих молодих людей напередодні збору зусиллями громадського Головного штабу гри було проведено відповідний підготовчий семінар. У підсумку семінару учасники пройшли тестування про рівень засвоєння теоретичних знань і отримали особисті практичні завдання на Всеукраїнський збір, а на завершення збору було підбито підсумок їхньої роботи та прийнято рішення видати кожному з них сертифікат з напряму «Патріотичне виховання. Проведення фінальних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)». Ці перші виховники (впорядники) гри у наступному навчальному році вже зможуть взяти участь в організації та проведенні фінальних етапів гри по всій Україні.

Протягом 2014/2015 навчального року ГО «Молодіжний клуб Джура» спільно з нашими партнерами будуть проволитися:

·семінари-практикуми з підготовки  організаторів гри та керівників гуртків козацько-лицарського виховання;

·семінари-практикуми з підготовки впорядників для забезпечення проведення таборування під час фінальних етапів гри  «Сокіл» («Джура»);

·таборування на базі мережі таборів, що діятимуть по всій території у червні 2015 р.

 

 

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ, в ЯКИХ ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ ГРА

Всеукраїнська гра «Джура» впроваджується в навчальних закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної, професійно-технічної освіти.

У дошкільних навчальних закладах проводяться ознайомлюючі заходи
з української історії та культури, вивчення українських пісень і віршів.

У середніх та позашкільних навчальних закладах проводяться заходи згідно орієнтовного річного плану (додається) за групами:

козачата (молодші школярі віком 7-10 років);

джури козацькі (школярі середніх класів віком 11-15 років);

молоді козаки (школярі старших класів віком 16-18 років).

державні та недержавні вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації – молоді козаки;

державні та недержавні вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації – козаки.

 

Систему обов’язкових взаємопов’язаних форм організації гри «Джура»
в навчальному закладі складають заходи, що проводяться протягом навчального року.  У навчальних закладах грою керує педагог, призначений наказом керівника навчального закладу, за його згодою.

При навчальному закладі створюється консультативна Козацька рада з проведення гри  «Джура» у складі учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій (за згодою). В організації гри бере участь весь педагогічний колектив навчального закладу, учні, студенти, молодь, громадські організації, об’єднання, клуби, що працюють на базі навчального закладу тощо.

 Керівник навчального закладу забезпечує необхідні умови для проведення гри; здійснює контроль за виконанням вимог нормативних документів з організації гри.

Заступник з навчально-виховної роботи організовує семінари, педагогічні ради, засідання методичних об’єднань, де розглядаються питання козацької та народної сімейної педагогіки, контролює наявність матеріалів національно-патріотичного змісту в навчальних кабінетах, світлицях, музеях навчального закладу та їх використання в навчальному процесі.

Організатор позакласної та позашкільної роботи (педагог-організатор) контролює роботу  дитячих об’єднань, секцій, клубів тощо; організовує заняття з учителями, класними керівниками, педагогічними та іншими працівниками для підготовки їх до керівництва грою, залучаючи з цією метою членів штабів проведення гри усіх рівнів, працівників Центрів туризму та краєзнавства (Станцій юних туристів), Будинків дитячої творчості тощо; залучає шефів, спонсорів, батьків, громадські організації до проведення дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри як у навчальному закладі, так і за місцем проживання; організовує пропаганду здорового способу життя та козацькі принципи і ідеали серед учнівської та студентської молоді, педагогічного колективу, батьків, громадськості.

Відповідальний за проведення гри (призначається наказом керівника навчального закладу із числа педагогічних працівників за їх згодою) – разом з адміністрацією, педагогічним колективом, громадським активом навчального закладу складає план заходів щодо проведення гри, допомагає визначати завдання на навчальний рік та перспективу, проводить заняття з педагогами, вчителями, класними керівниками, вихователями груп продовженого дня, а також з активом  з підготовки їх до проведення гри; забезпечує подання відповідних документів до управлінь освіти і науки та штаби; організовує проведення операцій та масових  заходів у рамках гри; допомагає в організації походів, експедицій, екскурсій, змагань, зльотів,  вікторин, конференцій, вечорів; проводить інструктажі з техніки безпеки; веде облік роботи, здійснює реєстрацію іменних заявок, інших необхідних документів щодо організації та проведення гри; здійснює безпосереднє керівництво проведенням фіналу гри у навчальному закладі.

Вчитель (викладач) фізичної культури організовує фізичну підготовку та контроль фізичного стану учасників гри; слідкує за наявністю в навчальному закладі необхідного спорядження та інвентарю, його поповненням та зберіганням; організовує  змагання, бере участь у підготовці та проведенні фіналу гри у навчальному закладі.

Вчитель (викладач) початкової військової підготовки (навчального предмету «Захист Вітчизни») організовує стройовий вишкіл, вогневу підготовку (обладнання тирів та стрільби із різних видів зброї), практичні заняття у військових частинах, частинах внутрішніх військ, МВС, частинах річкового та морського флотів, прикордонних військ тощо; організовує та проводить польове таборування, навчає практичним навичкам застосування засобів індивідуального захисту, способу виживання у несприятливих умовах, топографії, геодезії та картографії; тактики ведення бою інше, слідкує за наявністю в навчальному закладі необхідного спорядження та інвентарю, його поповненням та зберіганням; організовує  змагання, бере участь у підготовці та проведенні фіналу гри у навчальному закладі.

 Вчитель (викладач) впроваджує ідейні принципи козацької педагогіки в навчально-виховний процес, викладає предмет з урахуванням національно-патріотичних інтересів держави, є консультантом одного із напрямів роботи в організації та проведенні гри; організовує та бере участь у проведенні заходів, передбачених планом роботи з організації та проведення гри у навчальному закладі.

Медичний працівник здійснює медичний контроль за станом здоров’я, обслуговує  масові заходи; проводить інструктаж  відповідальних за санітарно-гігієнічну роботу, навчає їх надавати першу долікарську допомогу; допомагає у комплектуванні аптечки.

Бібліотекар навчального закладу комплектує у бібліотеці тематичний розділ літератури національно-патріотичного спрямування, методичних матеріалів; організовує виставки, зустрічі з письменниками, вченими-краєзнавцями, істориками, спортсменами, працівниками музеїв, активістами національно-патріотичних організацій та об’єднань, ветеранами, сучасними козаками тощо.

Козацька старшина гри. На чолі кожної структурної козацької одиниці гри стоїть виборна козацька старшина: у рої – ройовий; у чоті – чотовий; у сотні – сотник, писар, осавул, хорунжий; у курені – курінний отаман, писар, обозний, осавул, хорунжий, бунчужний, скарбник, суддя, довбуш, товмач.

Козацька старшина обирається терміном на один рік на звітно-виборних (Великих) Радах у вересні поточного року і здійснює керівництво товариством у період між радами. Рада є найвищим органом козацького самоврядування. 

Курінна старшина розробляє і узгоджує з керівництвом навчально-виховного закладу Регламент і Типовий план-графік діяльності куреня на рік.

Гра проводиться під батьківською опікою дорослих козаків. Серед них мають бути особи, які безпосередньо проводять виховну роботу серед козачат, джур козацьких та молодих козаків. Вони називаються козаками-наставниками.
Їх призначає місцеве або районне товариство Українського козацтва, або
їх запрошують до праці самі джури козацькі та молоді козаки.

Козаки-наставники беруть участь у всіх видах роботи козацької старшини, але мають лише дорадчий голос і не голосують. Вони мають право первинного вето, накладати попередньо заборону на рішення Ради. Але якщо через деякий час Рада повторно ухвалить те ж саме рішення, воно набуває чинності.

Контрольними заходами, що дозволяють оцінити якісну підготовку школярів за програмою гри є фінальні етапи – шкільні, районні, обласні та всеукраїнський, що проводяться протягом поточного навчального року.

За результатами шкільного, районного та обласного етапів гри визначаються кращі рої відповідно – навчального закладу, району, області у трьох групах
(1-4 класи, 5-8 класи, 9-12 класи). Для організації та проведення районних
і обласних етапів залучаються представники військових комісаріатів, військових частин, козацьких та інших патріотичних організацій. 

Шкільні етапи гри, як правило, проводяться у березні-квітні.

Районні етапи гри – також у березні-квітні. Участь у районному етапі гри беруть по одній команді від навчального закладу.

Обласні етапи гри – у квітні-травні. Участь в обласному етапі гри беруть по одній команді від району.

До участі у Всеукраїнському етапі гри допускаються по одному рою від Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя.

Для участі у районному, обласному чи всеукраїнському етапі гри від начального закладу визначається один клас на базі якого формується рій у складі 8 осіб (6 хлопців, 2 дівчини). У кожному рою визначається провідник – ройовий. Рій має пройти паспортизацію згідно додатку 2 та виконати умови відбірного етапу підготовки до участі у фінальному етапі. 

 

Організація фінальних етапів гри "Сокіл" ("Джура")

Організація:

I (районного, міського), 

II (Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських),
III (Всеукраїнського) етапів гри «Сокіл» («Джура»)

 

Заходи, що проводяться під час фінальних етапів гри розподіляються на такі блоки:

 Державницький блок.

1.Військово-патріотичний блок.

2.Туристично-краєзнавчий блок.

3.Історично-мистецький блок.

4.Козацький вишкіл.

Державницький блок.

1.      Виконання ритуалів підняття Державного прапора України і виконання Державного гімну (два рази на день).

2.      Урочистості з нагоди відкриття (закриття) етапу гри в обласних (районних) центрах за участю місцевої влади:

-          парад вулицями міст;

-          урочиста частина (нагородження переможців);

-          концерт місцевих колективів;

-          показ бойового мистецтва силами спеціального призначення
ЗС України.

Військово-патріотичний блок.

1.Стройова підготовка (впоряд).

2.Боротьба.

3.Рятівник (надання першої медичної допомоги).

4.Стрільба (з пневматичної зброї).

5.Проживання у військовій частині 1-2 доби.

6.Ознайомлення з умовами розміщення та бойової підготовки військовослужбовців, з історією військової частини, зі зразками військової техніки.

7.Виконання вправи навчальних стрільб з автомата АК-74.

Туристично-краєзнавчий блок.

1.      Таборування.

2.      Смуга перешкод.

3.      Походи.

4.      Вивчення природи та історії краю (Відун).

Історично-мистецький блок.

1.      Ватра (мистецьке представлення рою).

2.      Відун (військово-історична вікторина).

Козацький вишкіл.

1.      Обладнання таборів (елементи охорони і оборони).

2.      Несення вартової та внутрішньої служби (нічні тренування).

3.      Протидія диверсійним групам.

4.      Харчування (самостійне приготування) і використання “сухого пайка”.

 

Табір всіх етапів гри забезпечують:

 

1.      Група від органів освіти, туризму, молоді та спорту. 

2.      Головна суддівська комісія.

3.      Козацька старшина табору: похідний отаман, осавул, хорунжий, бунчужний, обозний, писар – виконання щоденної програми заходів, осавульська служба, несення козацької служби учасниками.

4.      Волонтери – проведення змагань і виховних заходів з учасниками фіналу. 

 

I (районний, міський),

II (Кримський республіканський, обласний, Київський та Севастопольський міських) етапи гри

Заходи щодо організації I (районного, міського) та II (Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських) етапів гри здійснюються Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій спільно з відповідними штабами гри.

До складу штабу гри, як правило, входять: представники управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління у справах сім'ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації, сектору мобілізаційної роботи апарату обласної державної адміністрації, сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату обласної державної  адміністрації, обласного військового комісаріату за участю інших органів виконавчої влади, виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, обласної ради українського козацтва, молодіжних патріотичних організацій та інших громадських організацій військово-патріотичного спрямування.

Склад штабу затверджується розпорядженнями відповідних голів адміністрацій.

Тривалість I (районного, міського) етапу гри 3-дні.

Тривалість II (Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських) етапу гри 5-10 днів.

 

III (Всеукраїнський) етап гри

Заходи щодо організації III (Всеукраїнського) етапу гри здійснюються Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Головним штабом гри.

Тривалість III (Всеукраїнського) етапу гри 10-12 днів. 

До участі у III (Всеукраїнському) етапі грі допускаються рої (по одному) від Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя.

Письмові підтвердження про участь у Всеукраїнському етапі потрібно надіслати на адресу Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 

Заходи, передбачені I, II і III етапами гри, здійснюються поетапно:

1-й етап: відбірний:

·   інформування учнів шкіл про гру "Сокіл" ("Джура");

·   виконання роями попередніх завдань для участі у змаганнях;

·   розгляд заявок на участь роїв у грі;

·   зарахування кращих роїв до участі в етапах.

Організаційною основою гри є добровільне об'єднання юнаків і дівчат
у рої, що створюються в школах під керівництвом штабів гри.

Для участі у відбірному турі рої повинні виконати три завдання:

 

Перше завдання – придумати атрибутику рою: назва, відзначка, ройовий клич-девіз, ройове гасло-позивний, прапорець встановленої форми із своїми барвами, типова форма-однострій.

Назва повинна мати героїчний, козацький, патріотичний зміст. Найкраще використовувати зооморфні мотиви, гумористичні, історично-героїчні, подекуди і фантастичні образи, зокрема з фольклору: напр. Нічні кажани, Гайдамаки, Котигорошки, Чорні вершники, Чорні запорожці, Залізні вовки.

Мета: створення збірного образу, який би сприймали члени рою як частинку себе, і це б мотивувало їх спільно наслідувати свій ідеал, співдіяти у досягненні перемоги.

Відзначка – схематичне, символічне зображення назви. Форма: біле коло з чорним кантом. Всередині – зображення назви чорним кольором.

Ройовий клич-девіз. Має відображати лицарсько-воїнську, козацьку філософію, світогляд, ідеали. Можна використати народні приказки чи прислів'я, латинські вислови: "Двічі не вмирати", "Або пан, або пропав", "Краще вовком згинути, аніж жити псом", "Зі щитом або на щиті".

Мета – клич має ідейно об'єднувати всіх членів рою, спрямовувати їх
на позитивну поведінку.

Ройове гасло-позивний: напр. "Пугу-Пугу" – "Козаки з лугу" чи "Сонце сходить" – "буде день".

Мета – використання під час змагань, зокрема теренової гри, "Квесту"
для зв'язку зі своїми.

Прапорець встановленої форми із своїми барвами.

Прапорець  –  це полотняний або сатиновий квадрат розмірами 75x75 см. Він складається з двох чи трьох барв. На правій (лицевій) стороні прапорця
у естетично гарному місці нашивається відзнака рою, висотою 25 см. На тому самому боці розміщуємо симетричний напис назви рою. Розміри літер по висоті – 10 см. На лівій (зворотній) стороні прапорця не поміщуємо ніяких нашивок. Прапорець носиться прикріпленим до держака довжиною 180 см та діаметром
3 см.

Барви рою – будь-які два чи три кольори, вибрані роєм. Можна використовувати не тільки для прапорця, але і для інших потреб ідентифікації рою. Основна барва для всіх учасників гри "Джура" – малинова, її можна використовувати як одну з барв рою, але не як основну, а додаткову, яка виконує функції тла (фону).

Типова форма-однострій має бути простою у виготовленні з елементами козацької тематики та традиції, основний елемент – вишиванка. Представники команд від молодіжних та козацьких організацій чи шкільних установ, де
є визначено однострої, можуть використовувати їх для представлення себе під час гри. Для участі у спортивних та польових змаганнях слід використовувати спеціальний одяг.

Для виготовлення однострою можна використати елементи обмундирування української армії чи силових структур різних часів.

 

Друге завдання (Бог і Україна) – провести патріотичний чи духовно-релігійний захід на рівні своєї школи, мікрорайону, села тощо відповідно до ідейних принципів лицарства «служити Богові, Батьківщині, ближнім».

 

Третє завдання (Добре діло) – виконати ройове добре діло із організацією, що реалізовує благодійні проекти, кампанії із залученням волонтерів.

Письмові звіти про виконання зазначених завдань із фотографіями, додатками на електронних носіях подаються в суддівську колегію гри разом з іменною заявкою.

 

2-й етап: Основний (I-й чи II-й етапи гри).

Змагання проводяться за Умовами, що розробляються організаторами етапів згідно з Положенням про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») і Програмою етапів, що розробляються з врахуванням пори року, місцевості, кількості роїв-учасників та інших факторів.

Учасники I-го та II-го етапів гри можуть бути представлені одночасно трьома групами роїв:

-          козачата (молодші школярі віком 7-10 років);

-          джури козацькі (школярі середніх класів віком 11-15 років);

-          молодші козаки (школярі старших класів віком 16-18 років). 

Склад рою – 8 осіб (6 хлопців, 2 дівчини). У кожному рою визначається провідник – Ройовий. Керівники роїв призначаються наказом Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, обласних та районних у місті Києві управлінь освіти і науки держадміністрацій, на яких покладається відповідальність за збереження життя та здоров’я учасників рою. Один представник – виховник рою, другий – фахівець певного виду (представник козацької організації чи іншої патріотичної громадської організації), що включений до Програми гри, який може залучатися до суддівства та роботи секретаріату гри за рішенням Обласної суддівської колегії.

Змагання полягають у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, під час яких відбуваються відбір кращих команд (роїв) та визначення переможців.

Ідейні принципи змагань виходять із лицарського покликання «Служіння Богові, Батьківщині, ближнім»: «Бог і Україна», «Добре діло – найкращий дар один одному».

Здоровий спосіб життя, духовне здоров’я підростаючого покоління, плекання основ патріотичного духу, успішне навчання, розвиток туристсько-спортивних та військово-спортивних навичок – запорука успішного виховання майбутніх громадян України.

По завершенню заходів, передбачених Обласним етапом гри, Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій подають Українському державному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді підсумкові протоколи та узагальнену інформацію про підсумки проведення Обласного етапу та здійснюють організаційні заходи щодо підготовки
та направлення одного кращого рою від області для участі у III (Всеукраїнському) етапі гри.

Додаток 2

до листа  від 19.03.2014 р.

 

ОРІЄНТОВНИЙ  РІЧНИЙ  ПЛАН

заходів протягом навчального року з організації та проведення

Всеукраїнської дитячо–юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)

 

ВЕРЕСЕНЬ - ЖОВТЕНЬ.

  Створення роїв, сотень, куренів. Прийом у козачата молодших школярів. Ради козацьких роїв з питань щодо переходу до наступного, вищого за віком, ступеня вишколу  гри «Джура»: козачат – до джур козацьких, джур козацьких – до молодих козаків.

  Великі Ради та вибори козацької старшини в роях, сотнях, куренях, полках. Заходи з організації учнівського самоврядування.

  Організація гуртків козацько–лицарського виховання «Джура» тощо.

  День туризму (змагання та заходи за козацькими легендами).

  Огляд-конкурс «Навчальній базі початкової військової підготовки та фізичного виховання – козацьку турботу».

 

ЖОВТЕНЬ.

  Осіннє таборування, «День козака» та інші заходи до дня Покровительки Українського козацтва і Збройних Сил України – Покрови Пречистої Богородиці та до Дня Українського козацтва (урочисте відкриття шкільного етапу гри «Джура»): ігри та забави «Котигорошко», «Козацьке завзяття», «Козацький гарт», туристсько-краєзнавчі походи та екскурсії.

 

ЛИСТОПАД  І  БЕРЕЗЕНЬ.

  Операція «Зелена хвиля». Проведення заходів щодо озеленення територій навчальних закладів, мікрорайонів, населених пунктів, відновлення та розширення паркових зон, лісів тощо. Операція «Чисте подвір’я, вулиця, село, місто – чиста країна».

 

ЛИСТОПАД.

  Операція до дня Збройних Сил України «Дорогою Героїв». Екскурсії у військові частини, виховні години, конкурси (ватра «Слава Героям»), семінари, фестивалі, вікторини, спортивні ігри та змагання «Впоряд», «Стрільба», походи по місцях бойової слави, поповнення експонатами експозицій музеїв навчальних закладів інше.

 

СІЧЕНЬ – ЛЮТИЙ.

  Зимове таборування, участь у народних святах зимового циклу, розучування народних ігор та забав, козацьких та інших героїко–патріотичних пісень, дум, змагання із зимових видів фізичної культури і спорту, змагання з ігрових видів спорту в закритих приміщеннях.

 

БЕРЕЗЕНЬ.

  Підготовка до «Дня цивільної оборони» в навчальних закладах. Операція «Захист». Набуття знань, умінь та навичок з надання першої долікарської допомоги при захворюваннях та травмах. Тренування та змагання з цивільної оборони, рятувальні роботи, транспортування і евакуації потерпілих, гасіння умовної пожежі, користування індивідуальними засобами захисту.

  Заходи за програмою «Школа безпеки».

  Весняне таборування, походи, конкурси, вікторини, ігри та забави.

 

КВІТЕНЬ.

  Операція «Снайпер» – обладнання стрілецьких тирів, місць для стрільби, змагання в стрільбі із пневматичної зброї та спортивних луків тощо.

  Операція «Вправний вершник» – основи верхової їзди на конях (при можливості).

Гра «Відун» – інтелектуальні змагання по історії українського війська, сучасних збройних сил України по системі «Брейн-ринг», «Що?»,»Де?»,»Коли?» та

 

ТРАВЕНЬ.

  Уроки мужності «Відмінним навчанням, підготовкою до захисту Батьківщини продовжимо подвиги предків». Участь у вахті пам’яті.

  Національно-патріотичне військово-спортивне свято – фінал вишколу гри «Джура» у навчальному закладі.

  Операція «Дельфін». Обладнання місць для плавання, навчання плаванню, змагання з плавання та подолання водних перешкод.

  Національно–патріотичне військово–спортивне свято – районний фінал гри  «Джура».

  Фінальні (міські, районні, обласні) етапи гри «Джура».

 

ЧЕРВЕНЬ-СЕРПЕНЬ.

  Літнє таборування. Конкурси, зльоти, змагання, вікторини, походи, експедиції. Туристсько-краєзнавчі експедиції в рамках Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» за напрямом «Козацькому роду нема переводу».

  Всеукраїнський фінал гри «Джура».

  Операція «Турбота», «Екологічна варта» та  Добре діло – виконання завдань відповідно ідейних принципів лицарства: служіння Богові, Батьківщині, Ближньому носять систематичний характер. Постійно проводяться заходи всебічної допомоги людям похилого віку та немічним, вдовам, дітям незахищених соціальних категорій, боротьба з бездоглядністю і безпритульністю.

 

Нормативно-правова база впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у 2014/2015 навчальному році

 

1. Інформаційна довідка по впровадженню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальні заклади України протягом 2014/2015 навчального року.

2. Лист МОН від 25.07.2014 № 1/9-376 «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році».

3. Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.09.2014 № 1085 «Про проведення у 2014/2015 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)».

4. Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") затверджено Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.08.2012 № 687.

5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 31.03.2014 № 276 «Про внесення змін до Положення про Всеукраїнську дитячо–юнацьку військово–патріотичну гру «Сокіл» («Джура») (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2014 № 436/25213).

6. Рекомендації про проведення І районного (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

7. Рекомендації про проведення ІI (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

8. Указ Президента України від 20.01.95 р. № 14/95 «Про відродження історико-культурних та господарських традицій Українського козацтва».

9. Указ Президента України від 07.08.99 № 966/99 «Про День Українського козацтва».

10. Указ Президента України від 25.10.02 № 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді».

11. Указ Президента України від 25.06.13 № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року».

12. Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства оборони України, Міністерства культури та туризму України, Міністерства освіти і науки від 27.10.2009 № 3754-981-538-49 «Про затвердження Концепції національно – патріотичного виховання молоді».

13. Наказ Міністерства освіти і науки України № 855 від 25.12.03 р. "Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва" (скасований наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 687 від 25.12.03 р.) 

14.  Наказ Міністерства оборони України № 14 від 11 січня 2012 року «Про затвердження Програми військово-патріотичного виховання у Збройних Силах України на 2012 – 2017 роки та Перспективного плану реалізації Програми військово-патріотичного виховання у Збройних Силах України на 2012 – 2017 роки».

15. Телеграма Міністерства оборони України про направлення представників від військових комісаріатів і частин до складу штабів гри «Сокіл» («Джура»).

16. Муштровий впоряд Дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») українського козацтва (навчально-методичний посібник).

17. Лист УДЦТ з Орієнтовним планом впровадження гри «Сокіл» («Джура») у навчальних закладах у навчальному році та про проведення у жовтні-грудні паспортизації роїв-учасників гри.

18. Навчальна програма гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» (автор Бондарчук О.С.) – Лист ІІТЗО від 14.06.2012 № 14.1/12-Г-119.

19. Програма гурткової роботи з допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання та рятувальної справи «Юний рятувальник-захисник» (автори Ільїна В. М., Коломоєць Г. А.) – Лист ІТЗО від 03.05.2012 № 14.1/12-Г-91.

20. Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») (методичний посібник) (автори Коломоєць Г.А., Бондарчук О.С., Грива А.М., Ребрина А.А., Тимофєєв В.Я., Бігус М.Б.) – Лист ІІТЗО від 19.07.2013 № 14.1/12-Г-356.

21. Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Організація роботи в школі,  в районі (місті). (Методичний посібник), Київ, 2014.

22. Орієнтовний план заходів щодо впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл" („Джура") у навчальних закладах України.

 

Про організацію Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної
гри "Сокіл" ("Джура") в школах області

 

1. Порядок організації заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в області на 2014/2015 навчальний рік.

2. Проект Розпорядження обласної державної адміністрації «Про проведення у 2015 році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах області».

 

Зразки матеріалів для організації проведення І (районного, міського) етапу гри 
(у квітні-травні 2015 р.)

 

3. Приклад Плану підготовки.

4. Приклад Плану проведення трьохденного таборування.

5. Провід табору.

6. Сценарій урочистого відкриття І (районного, міського) етапу гри.

7. Приклад наказу про призначення старшини табору.

8. Сценарій вечірньої збірки табору.

9. Приклад щоденного наказу по табору.

10. Сценарій ранкової збірки табору.

11. Рекомендації щодо проведення «Впоряду».

12. Приклад анкети учасників таборування.

13. Сценарій урочистого закриття (районного, міського) етапу гри.

 

 

Про організацію Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної
гри "Сокіл" ("Джура") в школах району (міста)

 

1. Порядок організації заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в районі (місті) на 2014/2015 навчальний рік.

2. Проект Розпорядження районної державної адміністрації (міського голови) «Про проведення у 2015 році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах області (міста)».

 

Зразки матеріалів для організації проведення ІI (обласного) етапу гри 
(у травні-червні 2015 р.)

 

3. Приклад Плану підготовки.

4. Провід табору.

5. Сценарій урочистого відкриття ІI (обласного) етапу гри.

6. Приклад наказу про призначення старшини табору.

7. Сценарій вечірньої збірки табору.

8. Приклад щоденного наказу по табору.

9. Сценарій ранкової збірки табору.

10. Рекомендації щодо проведення «Впоряду».

11. Приклад анкети учасників таборування.

12. Сценарій урочистого закриття (районного, міського) етапу гри.

Зустріч з воїном АТО

Незабутньою стала зустріч учнів школи з Стефанцівим Любомиром, учасником АТО, колишнім випускником Шевченкової школи. Воїну – захиснику ми дарували квіти, пісні, теплі обійми. В кожного по щоці пробігла сльозинка радості і тривоги. Любомир розповів нам про  українських вояків, їхні будні на сході україни. Усі школярі   побажали   герою перемоги і щасливого повернення додому.

Макарчук Марія, учениця 6-А класу